Minerální voda Borjomi

Minerální voda Borjomi

BORJOMI

BORJOMI je značka vody, kterou miliony lidí po celém světě znají a milují. Každá kapka této vody je neocenitelná: Borjomi pochází z gruzínských sopečných hlubin, stoupá na povrch a na cestě se obohacuje o unikátní minerály a poté se velmi pečlivě vyrábí z pramenů v ložisku Borjomi, ale pouze v množství, které bylo možné přirozeně reprodukovat.

BORJOMI je minerální voda vulkanického organismu, která je podle přírodních norem stará více než 1 500 let.

Kavkazské hory jsou známé po celém světě svou majestátní krásou. Národní park BORJOMI-Kharagauli se rozkládá na ploše přes 700 km2 a je největším v Evropě. Díky malebné a dostupné poloze, zdravému klimatu a hlavně minerálním pramenům se BORJOMI stalo jedním z nejoblíbenějších prázdninových destinací v minulosti a dnes jeho popularita ve světě zase stoupá .
Vědci a etnografové nepřestávají mluvit o svém „klimatickém jevu“: nejčistší ledovcová voda z pohoří Bakuriani a reliktní borovicové háje rostoucí na úpatí hornin vytvářejí zvláštní ekosystém, který sopečnou hloubkou rodí světoznámou minerální vodu BORJOMI .

Léčivé vlastnosti této vody byly popsány již v dávných dobách. Podle historiků a archeologů starí lidé nejen pili vodu BORJOMI, ale také ji používali v léčivých lázních, což dokazují kamenné vany objevené při archeologických vykopávkách a datované do počátku prvního tisícileti.