Slavné osobnosti

Slavné osobnosti

Mnozí slavní dávají přednost Boržomi, protože vědí o vynikající kvalitě tohoto nápoje. Například, si někdo všiml, že známý tenista Jevgenij Kafelnikov na turnajích pije jenom Boržomi. Říká se, že za jeden zápas může vypít až osm litrů. Sportovci ztrácejí hodně tekutin a solí, a proto je zcela přirozené, že tyto ztráty často doplňují slavní šampióni právě pomocí minerální vody.

Psalo se o tom, že Alla Pugačovová vždy prosí organizátory turné, aby v jejím hotelovém pokoji stála láhev Boržomi s vyprchanými bublinkami. Není to také jedno z jejích tajemství nevadnoucí krásy a životní energie?


Údolí Boržomi je perlou východní Evropy

Boržomské údolí se již odedávna proslavilo svou krásou. „Již dva týdny jsem v Boržomi. Řeknu Vám, že to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem kdy viděl... všechno je tak hezké, že jsem se do Boržomi nadobro zamiloval...Víte, někdy skutečně prolévám slzy nadšení nad tou krásou, na kterou narážím na každém kroku“, psal v roce 1887 Čajkovskij svému příteli.

Gruzínské hory jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě a odedávna jsou známy svými jedinečnými přírodními krásami. Národní park Boržomi-Charagauli se rozprostírá na více než 7000 km2 a je největším národním parkem v Evropě. Park se rozkládá ve výšce od 850 m do 2500 m nad mořem a jeho přírodní zdroje zůstaly až dosud nedotčeny. Jeho krajina, přístupnost, zdravé podnebí a v neposlední řadě jeho minerální prameny udělaly z Boržomi jedno z nejznámějších a nejpopulárnějších rekreačních míst Kavkázu. 

Minerální prameny Boržomi byly objeveny před více než tisíci lety a od těch dob se nám zachovaly až dodnes. Voda si našla své místo a proslavila své jméno v Rusku dnes už i  v Evropě  již před více než sto padesáti lety. V 19. století byly lázně Boržomi vybrány jako kavkazská rezidence carského rodu Romanovců, kteří také přispěli k rozkvětu lázní.